yükleniyor

Logo ve Kurumsal Kimliğin Önemi

LOGO KURUMSAL KİMLİK VE ÖNEMİ

 

    Bilgi ve teknoloji çağında internet üzerinden her gün yüzlerce, hatta binlercesi görüntü görüş alanımıza giriyor. İnternetin büyüleyici dünyası öncelikle göze hitap etmeyi amaçlıyor. Bununla beraber artık, e-ticaret sisteminin de yaygınlaşması ile beraber birçok firma kurumsal kimliğini kazanmak için öncelik olarak görselliğe önem veriyor. Bu sebeple kurumsal kimliğin kazanılması alanında logo tasarımı oldukça önemli bir yere sahip.

Başarılı bir şekilde tasarlanan logo ve amblemler, artık firmanızın yüzü oluyor ve sizi uluslar arası platformda temsil ediyor. Peki kurumsal kimlik kazanılmasında logo tasarımının ne gibi etkileri var? Gelin bunları bir inceleyelim…

    Her şeyden önce firmanızın logosu, yaptığınız işi ve verdiğiniz hizmeti müşterilerinize anlattığınız ilk alan olma niteliğini taşıyor. Bu sebeple logonuzda kendinizi en kısa ve öz bir şekilde nasıl anlatabilirsiniz, buna önem vermelisiniz. Örneğin;  bir bebek giyim firması iseniz, logonuz  canlı, renkli ve özellikle annelerin duygularına hitap edici nitelikte olmalıdır. İyi tasarlanan bir logo sayesinde kendinizi her alanda kusursuz bir şekilde anlatmış olursunuz. Logonuzda yaptığınız iş ile alakalı semboller bulundurmanız çok önemlidir. Böylece logoyu gören kişilerin ilgisini çekerek akıllarda yer edebilirsiniz.

Logo tasarımı ciddi bir iştir. 

    Başarı bir logo hazırlamak çok iyi bir analiz, kurgu ve yaratıcılık yeteneğine sahip kişiler tarafından hazırlanılmalıdır. Çünkü profesyonelce hazırlanan bir logo, deyim yerindeyse firmanızın kaderini belirleyecektir. Tasarlanan logonun özgün ve bağımsız olması, firmanızın kurumsal kimliğini kazanmasındaki en büyük etkenlerden biridir. Taklitten uzak ve sadece sizi anlatan bir logo, her şeyiyle sizinle bütünleşeceği için insanların ilgisini daha çok çekmenizi sağlayacaktır.

     Tüm bunların yanı sıra tasarlanan logo, öyle bir boyut ve ölçüde hazırlanmalıdır ki, her alana rahatlıkla uyum sağlamalı ve o alanda kendini gösterebilmelidir. Mesela büyük bir afişte ya da bir kalem üzerinde kullanıldığında özelliklerinden bir şey kaybetmemelidir. Kurumsal kimlik kazanma konusunda en büyük yapı taşlarından biri olan logo tasarımı konusunda uzman bir ekipten yardım almak sizin için çok büyük kazançlar sağlayacaktır. Unutmayın, logonuz sizin dünyaya dönük yüzünüzdür. 


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!